Obsah

Aktuality

18.09.2017

Hlášení městského rozhlasu

18.09.2017

Detail

13.09.2017

Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 2.10.2017 od 8:00 do 12:00 hod. v Rousínově, místní části Slavíkovice ul. Kovářská - část (viz. přiložený plánek)

Detail

06.09.2017

Poděkování firmě AKR

Poděkování firmě AKR – Zbyněk Krejčí z Kroužku za „nelehké“ stěhování starého trezoru městského úřadu úzkým točitým schodištěm z 2.NP do 1.PP, kde bude nadále sloužit svým účelům. Děkujeme za hladký, bezpečný a rychlý průběh.

Detail

06.09.2017

Slovo občana k rousínovským trhům

Člověk míní, příroda mění Ke krachu akce nedošlo, Rousínovské trhy proběhly okázale a důstojně. Byla na nich patrná pečlivost a poctivá příprava. Počítalo se i s variantami alternativních řešení, které se nakonec v plné míře uplatnily. Klimatické výkyvy na Rousínovsku dokáží překvapit a mnohdy i potrápit téměř každý rok. Nikdy nebývá počasí, jaké by si všichni přáli. V neděli ráno, v den konání trhů 3. září 2017, to bylo na deštník, který nadouval severozápadní vítr. Přesto každý, kdo byl součástí akce, konal s velkou rozhodností a přesvědčením, že se snad situace uklidní aspoň do polohy pod mrakem, protože se nedalo předpokládat, že by slunce mrknutím oka prohřálo den. Průběh trhů nebyl tímto ohrožen. Stanovený program byl splněn. Ukázky techniky pro údržbu a zvelebování městského prostředí přesvědčily občany, že její obsluha vyžaduje kvalifikované lidi. Výsledky jejich práce nám mohou závidět i mnohem větší města. Rovněž požární technika je v dobrých rukou. Je připravená akutně poskytovat první pomoc. Zásahové pomůcky spočívající ve speciálním automobilovém vybavení jsou vždy připravené k pohotovostnímu výjezdu během několika minut. Kulturní program živého vystoupení dětí a mládeže byl připravený k bezchybné prezentaci, sklízel uznání přítomných potleskem. Byla otevřená výstava třech Mistrů vystavujících na staré radnici obrazy a plastiky, která byla navštívena všemi návštěvníky trhů. Pro ty, kteří nejsou místní, byl otevřen i kostel sv. Maří Magdaleny, který je architektonickou chloubou a dominantou města. Z řemesel bylo předváděné umělecké kovářství a v četných prodejních stáncích byly nabízené rukodělné předměty prodejci z celé Moravy (až z Ostravy). Nechybělo ani občerstvení teplé i studené, s rozličnými nápoji. Kdo Rousínovské trhy navštívil, nelitoval a těší se na další jejich ročník. Organizátoři a pořadatelé si zaslouží za své výkony pochvalu a uznání. To, že se na nás místní meterologie zamračila místo toho, aby se smála, je přirozeným rizikem každého podniku pod širým nebem. Riziko je tak velké, jak velké jsou požadavky lidí vyžadující ideální stav. Občan Rousínova V.H.

Detail

Fotogalerie

05.09.2017

Rousínovské trhy 2017

Rousínov v neděli 3. září nezahřívalo slunce, ale zkrápěly jej kapky deště. Přesto na Sušilově náměstí probíhaly podruhé Rousínovské trhy s doprovodným programem. A malé ani velké návštěvníky déšť neodradil.

Detail

03.09.2017

Večer mladých kapel

Ani chladné počasí neodradilo návštěvníky přijít si poslechnout písničkáře Martina Bindera, Petra Matyáše Cibulku band a mladé kapely Majvely a Infrared a vytvořit příjemnou atmosféru sobotního večera.

Detail

01.09.2017

Vernisáž výstavy obrazů a plastik

Dne 31.8.2017 byla zahájena výstava obrazů a plastik Radoslava Kočára, Jaromíra Kotisy a Karla Ševčíka. Výstava potrvá do 29.9.2017

Detail